search
menu menu_open

FPP i PZPB będą współpracować m.in. w obszarze waloryzacji w zamówieniach publ.

4 grudnia 2019

FPP i PZPB będą współpracować m.in. w obszarze waloryzacji w zamówieniach publ.

Federacja Przedsiębiorców Polskich (FPP) i Polski Związek Pracodawców Budownictwa (PZPB) nawiązały strategiczną współpracę, w ramach której priorytetowe będą działania w obszarze waloryzacji w zamówieniach publicznych, podała Federacja. Jednocześnie PZPB przystąpił do FPP jako członek, a Jan Styliński – prezes PZPB – został wiceprzewodniczącym Federacji. Przystąpienie PZPB do FPP to jedna z największych konsolidacji organizacji przedsiębiorców w Polsce, podkreślono.

Celem współpracy obu organizacji jest stworzenie optymalnych warunków funkcjonowania przedsiębiorstw w branży budowlanej, w tym przeciwdziałanie wzrostowi kosztów pracy i energii, uproszczenie procedur zatrudniania cudzoziemców, ograniczenie niestabilności w obszarze podatków oraz rozwój szkolnictwa zawodowego.

„Polski Związek Pracodawców Budownictwa to organizacja działająca prężnie od wielu lat – to zaszczyt, że

FPP

jest jedyną federacją przedsiębiorców, do jakiej dołączył PZPB. Będziemy aktywnie współdziałać w zakresie polityki zatrudnienia oraz infrastrukturalnej i inwestycyjnej w Polsce. Już kilka miesięcy temu przedstawiliśmy obszerny raport oceniający skutki niewprowadzenia waloryzacji w kontraktach budowlanych. To sprawa kluczowa dla polskiej gospodarki w 2020 roku. Rozpoczęliśmy także aktywne działania w obszarze uproszczenia procedur zatrudniania cudzoziemców. Kwestia ta wymaga pilnych rozwiązań systemowych i jest ważna dla przedsiębiorców z wielu branż usługowych” – powiedział

przewodniczący FPP Marek Kowalski

, cytowany w komunikacie.

Więcej:

http://wyborcza.biz/biznes/1,100969,25472957,fpp-i-pzpb-beda-wspolpracowac-m-in-w-obszarze-waloryzacji-w.html

Źródło: Wyborcza.biz