search
menu menu_open

Braknie czasu na testy systemu

3 marca 2020

Braknie czasu na testy systemu

Firmy informatyczne mają mało czasu na dostosowanie programów do przesyłania JPK. Zmiany, które wejdą od kwietnia, były znane, ale do końca lutego trzeba było czekać na schemat plików.

Podatników VAT znów czeka stres i wyścig z czasem. Na 1 kwietnia pierwsza grupa musi być gotowa do nowego JPK. I choć zmiany były znane od dawna, firmom informatycznym zostało bardzo mało czasu na przygotowanie aktualizacji i nowych nakładek do programów komputerowych. Wszystko przez to, że elektroniczny wzór dokumentu został opublikowany dopiero 25 lutego 2020 r.

—————


Mariusz Korzeb doradca podatkowy, wiceprzewodniczący Federacji Przedsiębiorców Polskich

:

Zmiany w JPK, które zaczną obowiązywać od 1 kwietnia 2020 r., były znane od dawna. Firmy informatyczne nie mogły jednak zacząć prac nad przygotowaniem modyfikacji systemów i programów do przesyłania JPK, bo jego nowa struktura została opublikowana zaledwie kilka dni temu. I tu pojawia się podstawowy problem: brak czasu na testowanie. O ile bowiem większość firm informatycznych zdąży na czas z wdrożeniem zmian, istnieje duże ryzyko, że mogą pojawić się błędy.

Więcej:


https://www.rp.pl/VAT/303039976-JPK-VAT-braknie-czasu-na-testy-systemu.html

Źródło: Rzeczpospolita