search
menu menu_open

Szef Federacji Przedsiębiorców: pracujemy nad projektem dotyczącym pracy zdalnej

20 marca 2020

Szef Federacji Przedsiębiorców: pracujemy nad projektem dotyczącym pracy zdalnej
– Federacja pracuje nad projektem w zakresie pracy zdalnej. Do poniedziałku go przedstawimy. Obecne prawo mówi o telepracy, a nie reguluje szczegółowo kwestii dotyczących zdalnego wykonywania pracy – powiedział w Polskim Radiu 24 Marek Kowalski, przewodniczący Federacji Przedsiębiorców Polskich.

W obliczu zagrożenia koronawirusem wiele firm praktykuje pracę zdalną. Jednak prawo w tym zakresie jest dalekie od doskonałości.

Przepisy określają warunki tzw. telepracy, ale obecna charakterystyka stosunku pracy pomiędzy pracownikiem a pracodawcą w wielu polskich przedsiębiorstwach nie zawsze odpowiada jej definicji. Według

FPP

praca zdalna musi zostać jak najszybciej uregulowana, żeby mogła być powszechnie stosowana w sposób legalny i przewidziany w przepisach kodeksu pracy. Obecnie podczas świadczenia usług przez pracownika przebywającego na tzw. „home office” pojawiają się wątpliwości co do kwestii ochrony danych, powierzenia sprzętu i odpowiedzialności za niego, a także wypadków w miejscu pracy.

Więcej:

https://polskieradio.pl/130/5925/Artykul/2476784,Szef-Federacji-Przedsiebiorcow-pracujemy-nad-projektem-dotyczacym-pracy-zdalnej

Źródło: Polskieradio.pl