search
menu menu_open

Ciasna kolejka po dotacje

23 marca 2020

Ciasna kolejka po dotacje

Wnioski o dopłatę do pensji pracowników w firmach dotkniętych przestojem będą rozpatrywane według kolejności wpływu, gotówki wystarczy dla około 170 tys. zatrudnionych.

Przepisy o tarczy antykryzysowej przewidują wiele rozwiązań dla mikro-, małych i średnich firm, a także samozatrudnionych i zleceniobiorców dotkniętych kryzysem.

—————

– Szacujemy, że tych pieniędzy wystarczy na wypłatę wsparcia do wynagrodzeń około 170 tys. pracowników – mówi

Łukasz Kozłowski, główny ekonomista Federacji Przedsiębiorców Polskic

h. – Po wyczerpaniu tych środków zostaną uruchomione pieniądze z Funduszu Pracy, na którym jest obecnie około 18 mld zł w gotówce. Nie ma więc obaw, że pieniędzy zabraknie, może to jednak wydłużyć czas potrzebny na przyznawanie tego typu wsparcia. Tym bardziej że wnioski mają być rozpatrywane według kolejności ich wpływu. Jeszcze pod koniec 2018 r. na FGŚP było prawie 3 mld zł w gotówce, jednak ten fundusz został obciążony przez rząd wypłatą świadczeń przedemerytalnych i wynagrodzeń rezydentów, przez co potrzebne będą teraz dodatkowe operacje z udzielaniem mu pożyczek z Funduszu Pracy.

Więcej:

https://www.rp.pl/Firma/303229972-Koronawirus-swiadczenia-dla-samozatrudnionych-doplaty-do-pensji—co-bedzie-w-tarczy-antykryzysowej.html

Źródło: Rzeczpospolita