search
menu menu_open

Paradoksy rządowego pakietu dla biznesu

25 marca 2020

Paradoksy rządowego pakietu dla biznesu
Pomoc dla firm i pracowników powinna być wypłacana od ręki, bez zbędnych procedur, a nie jako uznaniowa decyzja urzędnika – apelują eksperci i przedsiębiorcy.

Pakiet ustaw antykryzysowych wciąż jest tworzony i wciąż się zmienia, jednak pierwsze projekty, które trafiły do konsultacji społecznych, budzą rozczarowanie. I to nie tylko pod względem skali pomocy dla gospodarki, ale też pod względem przeregulowania przepisów.

—————


Łukasz Kozłowski, główny ekonomista Federacji Przedsiębiorców Polskich

: Do projektu tzw. tarczy antykryzysowej złożyliśmy wiele uwag, które – mam nadzieję – zostaną uwzględnione i dzięki którym pakiet pomocowy zadziała w praktyce. Najważniejsze postulaty to szybkie wejście w życie chociażby podstawowych rozwiązań pomocowych, bo firmy na to czekają, zagwarantowanie dostępności pomocy dla wszystkich potrzebujących oraz maksymalne uproszczenie procedur. Firmy muszą mieć pewność, że otrzymają należne im wsparcie, nie mogą czekać, czy ktoś podejmie decyzję na tak lub nie. Tylko przy takiej pewności można uniknąć radykalnych kroków, takich jak zwolnienia pracowników czy ogłaszanie upadłości, nad czym niektórzy już się zastanawiają.

Więcej:

https://www.rp.pl/Biznes/303249881-Paradoksy-rzadowego-pakietu-dla-biznesu.html

Źródło: Rzeczpospolita