search
menu menu_open

Wirus groźniejszy niż nowe zakazy

26 marca 2020

Wirus groźniejszy niż nowe zakazy
Firmy szybko dostosowują się do nowych obostrzeń sanitarnych, a wyzwaniem są dla nich rosnące absencje pracowników oraz ich bezpieczeństwo.

Obowiązujące od środy zaostrzone regulacje dotyczące liczby pasażerów autobusów czy wielkości zgromadzeń nie sprawiły pracodawcom specjalnych utrudnień. W przeciwieństwie do krajów, gdzie wprowadzono godzinę policyjną, w Polsce nadal można się swobodnie przemieszczać, a firmy nie muszą wystawiać pracownikom dokumentów potwierdzających konieczność pracy. Pewnym utrudnieniem okazał się tylko wprowadzony z dnia na dzień obowiązkowy odstęp jednego miejsca w autobusach – także tych, które w ramach firmowego transportu pracowniczego dowożą każdego dnia kilkadziesiąt tysięcy osób do zakładów pracy.

————–

Osiem czołowych organizacji pracodawców postanowiło reaktywować Radę Przedsiębiorczości, by w czasie pandemii usprawnić współpracę biznesu z rządem i pozostałymi uczestnikami życia politycznego. – Nadzwyczajna sytuacja w polskim państwie wymaga nadzwyczajnych środków i działań. Nie ma czasu na spory, dyskusje i politykowanie – podkreślają sygnatariusze reaktywowanej Rady Przedsiębiorczości: Business Centre Club,

Federacja Przedsiębiorców Polskich

, Konfederacja Lewiatan, Krajowa Izba Gospodarcza, Polska Rada Biznesu, Pracodawcy RP, Związek Liderów Sektora Usług Biznesowych (ABSL) i Związek Rzemiosła Polskiego.

Więcej:

https://www.rp.pl/Handel/303259889-Wirus-grozniejszy-niz-nowe-zakazy.html

Źródło: Rzeczpospolita