search
menu menu_open

Zmieniona ulga w składkach nadal budzi kontrowersje

31 marca 2020

Zmieniona ulga w składkach nadal budzi kontrowersje
Po sejmowej korekcie przepisów dotyczących zwolnienia z należności do ZUS powstały nowe wątpliwości. Wracają też znane już postulaty.

Tak jak pisaliśmy w poniedziałkowym wydaniu DGP, zmienione zostały przepisy, według których z trzymiesięcznego zwolnienia mogliby skorzystać mikroprzedsiębiorcy w rozumieniu ustawy z 6 marca 2018 r. – Prawo przedsiębiorców (t.j. Dz.U. z 2019 r. poz. 1292). Zgodnie bowiem z zawartą w tym akcie definicją chodzi o firmy, które zatrudniają średniorocznie mniej niż 10 pracowników.

—————

Z kolei

Łukasz Kozłowski z Federacji Przedsiębiorców Polskich

zwraca uwagę, że w Sejmie nie zmodyfikowano też procedury odraczania płatności należności do ZUS i rozkładania ich na raty. Jak wskazuje, chodzi o wprowadzenie jasnych kryteriów, w oparciu o które ZUS będzie automatycznie decydował o zawarciu umowy z przedsiębiorcą. Jednak w ocenie eksperta, mimo że w tarczy jest wiele do poprawy, to przedsiębiorcy muszą otrzymać pomoc jak najszybciej.

– Dlatego po uchwaleniu przepisów nie możemy osiąść na laurach, tylko dalej pracować nad lepszymi regulacjami – wskazuje.

Więcej:

https://praca.gazetaprawna.pl/artykuly/1465291,ulga-w-skladkach-zmiany-budza-kontrowersje.html

Źródło: Dziennik Gazeta Prawna