search
menu menu_open

Przedsiębiorcy masowo szukają pomocy w ZUS

6 kwietnia 2020

Przedsiębiorcy masowo szukają pomocy w ZUS

Tylko pierwszego dnia obowiązywania tarczy antykryzysowej do zakładu wpłynęło ponad 67 tys. wniosków o zwolnienie ze składek.

Od 1 kwietnia osoby, które prowadziły pozarolniczą działalność przed 1 lutego 2020 r. i opłacają składki na własne ubezpieczenie, a także płatnicy składek zgłaszający do ubezpieczeń społecznych mniej niż 10 ubezpieczonych i osoby zatrudnione w firmie mogą skorzystać ze zwolnienia w opłacaniu składek przez trzy miesiące (od 1 marca do 31 maja 2020 r.). W projekcie nowelizacji tarczy rozszerzono krąg przedsiębiorców, którzy będą uprawnieni do skorzystania z wakacji składkowych (czytaj więcej na A2).


Zdaniem Łukasza Kozłowskiego, głównego ekonomisty Federacji Przedsiębiorców Polskich

, w ciągu kolejnych kilku dni możemy spodziewać się dalszego szybkiego przyrostu wniosków, kiedy informacja o uruchomieniu możliwości skorzystania z rozwiązań zawartych w tarczy dotrze do wszystkich zainteresowanych.

– Największa fala może nastąpić w połowie tego miesiąca, gdyż część ubezpieczonych będzie potrzebowała jeszcze kilku dni, zanim samodzielnie lub z pomocą biura rachunkowego obliczy kwotę swojego przychodu za marzec, którą należy podać we wniosku składanym w kwietniu – wyjaśnia

Kozłowski.


Więcej:

https://praca.gazetaprawna.pl/artykuly/1467045,tarcza-antykryzysowa-skladka-zus-przedsiebiorcy.html

Źródło: Dziennik Gazeta Prawna