Kowalski z Federacji Przedsiębiorców Polskich: tarcza finansowa to bezpieczny zastrzyk dla rynku

9 kwietnia 2020

Jeżeli rzeczywiście uda się zrealizować ten program w bardzo krótkim czasie, będzie to bezpieczny zastrzyk dla rynku, z którego będą mogły skorzystać firmy – ocenił w rozmowie z PAP przewodniczący Federacji Przedsiębiorców Polskich Marek Kowalski przedstawioną przez premiera tarczę finansową.

Przedstawiona w środę przez premiera Mateusza Morawieckiego tzw. tarcza finansowa ma pomóc firmom w okresie kryzysu spowodowanego epidemią koronawirusa. Wartość pomocy finansowej, która ma trafić bezpośrednio do firm, ma przekroczyć 100 mld zł. W czwartek premier rozmawiał on-line o rozwiązaniach w niej zawartych z przedstawicielami pracodawców i przedsiębiorców.

W czwartek, po konsultacjach z premierem, przewodniczący

Federacji Przedsiębiorców Polskich

powiedział PAP, że tarcza finansowa „pojawiła się w dobrym czasie”.

„Ważne, że oprócz samej wartości finansowej tarczy, ważne jest także wysłanie sygnału do rynku, bo rynek czeka na ten sygnał – zwłaszcza duże firmy, bo one zostały na uboczu” – powiedział

Kowalski

. Dodał, że chodzi o sygnał, że przedsiębiorcy będą mieli dostęp do dobrego finansowania.

Źródło: Wnp.pl