Korzystne zmiany w uldze na ZUS

20 kwietnia 2020

Korzystne zmiany w uldze na ZUS
Osoby, które zapłaciły składki za marzec, chociaż były uprawnione do zwolnienia, będą mogły żądać zwrotu pieniędzy.

Taką możliwość daje im tarcza 2.0, czyli obowiązująca od soboty, 18 kwietnia, ustawa o szczególnych instrumentach wsparcia w związku z rozprzestrzenianiem się wirusa SARS-CoV-2 (Dz.U. z 2020 r. poz. 695).

Przedstawiciel Pracodawców RP podkreśla, że jego organizacja jest za jak najszerszym zwolnieniem dla firm z obciążeń takich jak np. ZUS. Popiera go

Łukasz Kozłowski z Federacji Przedsiębiorców Polskich

.

– Im szersze wsparcie dla firm, w tym również w postaci zwolnienia ze składek, tym lepiej. Należy jednak pamiętać, że dysponujemy przestrzenią fiskalną na zwolnienie jedynie części podmiotów. W związku z tym potrzebne są dobrze wycelowane rozwiązania – tłumaczy.

Źródło: Dziennik Gazeta Prawna