Postojowe bez progu

21 kwietnia 2020

Postojowe bez progu

Świadczenie postojowe ma przysługiwać nawet trzykrotnie. W drugim i trzecim miesiącu ZUS będzie wymagać tylko oświadczenia, że nie nastąpiła poprawa sytuacji materialnej od czasu złożenia pierwszego wniosku.

18 kwietnia weszła w życie tarcza 2.0, czyli ustawa o szczególnych instrumentach wsparcia w związku z rozprzestrzenianiem się wirusa SARS-CoV-2 (Dz.U. z 2020 r. poz. 695). Wprowadziła ona zmiany w niektórych obowiązujących do tej pory instrumentach wsparcia dla przedsiębiorców, m.in. w świadczeniu postojowym.

———-

Łukasz Kozłowski z Federacji Przedsiębiorców Polskich

zwraca uwagę, że likwidacja limitu przychodów na pewno poszerzy krąg podmiotów uprawnionych do postojowego.

– Przy przyznawaniu tego świadczenia powinna liczyć się skala poniesionych strat, a nie poziom obrotów generowanych przed epidemią – zaznacza.

Źródło: Dziennik Gazeta Prawna