search
menu menu_open

Koronawirus kosztuje miliardy. Przedsiębiorcy uruchomili licznik strat gospodarczych

24 kwietnia 2020

Koronawirus kosztuje miliardy. Przedsiębiorcy uruchomili licznik strat gospodarczych

Federacja Przedsiębiorców Polskich (FPP) oraz Konfederacja Lewiatan szacują, że od 16 marca  polska gospodarka straciła już ponad 79 miliardów złotych z powodu zahamowania aktywności gospodarczej i społecznej. Obie organizacje wspólnie uruchomiły licznik strat spowodowanych restrykcjami związanymi ze zwalczaniem COVID-19.

Aż 23,8 mld zł z poniesionych strat przypada na przemysł, 20,4 mld zł na handel, 5,6 mld zł na budownictwo, zaś 29,7 mld zł na pozostałe branże usługowe.

—————


Federacja Przedsiębiorców Polskich

i Konfederacja Lewiatan wskazują, że „nadeszła najwyższa pora na podjęcie działań w kierunku wdrażania planu odmrażania gospodarki”.

„Koszty obecnej metody walki z koronawirusem – choć konieczne do poniesienia w początkowej fazie epidemii – na dłuższą metę będą bowiem rujnujące dla naszego kraju. Aby je zobrazować, uruchomiliśmy wspólnie licznik strat spowodowanych restrykcjami związanymi ze zwalczaniem COVID-19. Te straty przekładają się na utratę źródeł utrzymania przez rosnącą liczbę osób oraz nasilenie problemów zdrowotnych niezwiązanych z koronawirusem” – czytamy w komunikacie.

Więcej:

https://tvn24.pl/biznes/z-kraju/licznik-strat-polskiej-gospodarki-organizacji-pracodawcow-ra1013665-4562672

Źródło: Tvn24.pl