Zapaść w polskim przemyśle. „To jest ściana, która spada bardzo dynamicznie w dół”

7 maja 2020

W polskim przemyśle oficjalnie jest zapaść – wskazują na to konkretne dane. Jeśli chodzi o jeden z kluczowych wskaźników, kwiecień był najgorszym miesiącem w historii liczących ponad 20 lat badań. Materiał magazynu „Polska i Świat”.

Produkcja mebli ruszyła wraz z ponownym otwarciem sklepów. Wielu odczuwa ulgę, ale również olbrzymie straty. – Branża meblowa w całości została silnie dotknięta przez kryzys. Kwiecień to jest spadek sprzedaży miedzy 60 a 80 procent – mówi Marcin Barański, dyrektor generalny grupy kapitałowej VOX.

Po ponad miesięcznym postoju fabryki branży motoryzacyjnej powoli wznawiają produkcje, między innymi te w Wałbrzychu i Jelczu-Laskowicach. Jak bardzo gospodarka ucierpiała w wyniku pandemii, pokazuje licznik

Federacji Przedsiębiorców Polskich

i Konfederacji Lewiatan. Straty sięgają już ponad 100 miliardów złotych. W przemyśle – ponad 30 miliardów złotych.

Źródło: Tvn24.pl