search
menu menu_open

Ulga w ZUS dla samozatrudnionych. „Dobrze, że taka zmiana została uwzględniona”

18 maja 2020

Ulga w ZUS dla samozatrudnionych. „Dobrze, że taka zmiana została uwzględniona”

Z ulgi w składkach na ZUS będzie mogło skorzystać więcej samozatrudnionych – oceniają eksperci. To efekt poprawki Senatu wprowadzonej do trzeciego pakietu antykryzysowego. Ulga będzie przysługiwała przez dwa miesiące.

Chodzi o trzeci pakiet antykryzysowy, który w piątek został opublikowany w Dzienniku Ustaw. Znalazło się w nim zwolnienie ze składek na ZUS dla samozatrudnionych, których przychody co prawda przekraczają trzykrotność średniego wynagrodzenia brutto w gospodarce narodowej w 2020 roku, ale ich dochody są niższe niż 7 tysięcy złotych.

—————


Główny ekonomista Federacji Przedsiębiorców Polskich Łukasz Kozłowski

ocenił, że początkowe rozwiązanie, które znalazło się w tak zwanej tarczy 3.0, nie było racjonalne. Zmianę zgłoszoną przez Senat ocenił jako rozsądną, która będzie realnym instrumentem wsparcia. – Nie ma znaczenia, jaka była sytuacja finansowa przedsiębiorcy w lutym, czyli okresie sprzed epidemii, ale w czasie jej trwania – powiedział.

Więcej:

https://tvn24.pl/biznes/z-kraju/koronawirus-w-polsce-zwolnienie-ze-skladek-zus-dla-samozatrudnionych-limit-dochodow-4586357

Źródło: Tvn24.pl