Apel biznesu: Niech Bruksela szybko zatwierdzi pomoc dla dużych

25 maja 2020

Apel biznesu: Niech Bruksela szybko zatwierdzi pomoc dla dużych
Rada Przedsiębiorczości apeluje do Komisji Europejskiej o akceptację polskiej Tarczy Finansowej.

„Apelujemy o niezwłoczną reakcję i o zapewnienie możliwie pilnej akceptacji rządowego programu Tarczy Finansowej z Polskiego Funduszu Rozwoju dla dużych firm. Mówimy o niepewności tysięcy firm, milionów pracowników oraz ich rodzin” – napisała Rada Przedsiębiorczości w apelu skierowanym do Ursuli von der Leyen, przewodniczącej Komisji Europejskiej.

„Europa i Polska potrzebują obecnie szybkich i zdecydowanych działań dla ochrony potencjału rozwoju, przedsiębiorstw i miejsc pracy” – czytamy w apelu Rady, którą tworzą Konfederacja Lewiatan, Krajowa Izba Gospodarcza,

Federacja Przedsiębiorców Polskich

, Polska Rada Biznesu, ABSL, Pracodawcy RP, BCC, Związek Banków Polskich oraz Związek Rzemiosła Polskiego.

Źródło: Rp.pl