Kowalski: tarcza antykryzysowa 4.0 ograniczy zwolnienia pracowników

27 maja 2020

Kowalski: tarcza antykryzysowa 4.0 ograniczy zwolnienia pracowników

Propozycje zawarte w projekcie tarczy antykryzysowej 4.0 ograniczą zwolnienia pracowników – powiedział PAP szef Federacji Przedsiębiorców Polskich Marek Kowalski.

Przewodniczący FPP

wskazał, że pozytywnie ocenia kierunek zmian zaproponowanych w tzw. tarczy antykryzysowej 4.0.

Powiedział, że wykorzystanie zaległego urlopu jest w zaistniałych warunkach najlżejszą formą obciążenia dla przedsiębiorców. „Zamiast kierować ludzi na postojowe czy szukać innych rozwiązań, będą mogli wysłać ich na zaległe urlopy, które i tak są już ujęte w budżetach firm” – powiedział. Zaznaczył przy tym, że rozwiązanie to jest również korzystne dla pracowników, którzy „nic nie tracą”. Dodał, że możliwość wykorzystania zaległych urlopów jest ważna szczególnie w tych branżach, które musiały całkowicie zawiesić lub poważnie ograniczyć swoją działalność na czas epidemii.

Źródło: Forsal.pl