Tarcze pomocowe powoli się wyczerpują. Co dalej?

29 maja 2020

Tarcze pomocowe powoli się wyczerpują. Co dalej?

Polska okazuje się najhojniejsza, jeśli chodzi o pomoc bezzwrotną dla firm wśród krajów naszego regionu. Nie wystarczy to jednak do uratowania wszystkich firm i miejsc pracy.

Być może jeszcze podczas obecnego posiedzenia Sejmu, które kończy się 2 czerwca, zostanie uchwalona kolejna już wersja tarczy antykryzysowej. I najprawdopodobniej będzie to już ostatni pakiet pomocowy dla firm ze strony rządu. – Z informacji, jakie uzyskaliśmy w resorcie rozwoju, wynika, że po skierowaniu do Sejmu tarczy 4.0 nie razie nie jest planowane podejmowanie kolejnych działań osłonowych – potwierdza Grzegorz Baczewski, dyrektor generalny Konfederacji Lewiatan.

Łukasz Kozłowski główny ekonomista Federacji Przedsiębiorców Polskich

: Dotychczasowe tarcze miały ustabilizować sytuację firm pod względem płynności, utrzymania zatrudnienia i powstrzymania fali zwolnień w czasie zamrożenia gospodarki. Inną kwestią jest pomoc państwa w powrocie na ścieżkę wzrostu. W tym okresie trzeba się skupić na doprecyzowaniu i szybkim wdrożeniu programów pomocowych proponowanych przez KE.

Źródło: Rzeczpospolita