search
menu menu_open

Nowa batalia o pracę sklepów w niedzielę

2 czerwca 2020

Nowa batalia o pracę sklepów w niedzielę

Biznes krytykuje ustawę, która nie podoba się też większości Polaków. Opozycja także wraca do projektu znoszącego zakaz – dowiedziała się „Rzeczpospolita”.

Klub Koalicji Obywatelskiej złoży do marszałek Sejmu wniosek o prace nad ustawą, która została złożona jeszcze na początku tej kadencji. Zgodnie z nią zakaz handlu w niedzielę zostanie zniesiony, a pracownicy będą mieli zagwarantowane przynajmniej dwie wolne niedziele w miesiącu. – Ta ustawa jest szkodliwa i to się nie zmieniło. Niemniej teraz, przy takich kłopotach branży handlowej, trzeba jej dać wszelkie sposoby, aby negatywne skutki zamrożenia gospodarki zmniejszać – mówi Paulina Hennig-Kloska, posłanka Koalicji Obywatelskiej. – Chodzi nie tylko o spadającą sprzedaż, ale również względy bezpieczeństwa. Więcej dni to więcej czasu – dodaje.

—————

Według badania Kantar dla ZPPHiU wśród bywalców centrów handlowych liczba przeciwników zakazu w siedem tygodni skoczyła o 16 pkt proc. – do 66 proc. Uchylenia lub zawieszenia ustawy domaga się też szereg organizacji gospodarczych, w tym Konfederacja Lewiatan, BCC, Polska Rada Biznesu,

Federacja Przedsiębiorców Polskich

i Związek Rzemiosła Polskiego.

Więcej:

https://www.rp.pl/Handel/306019901-Nowa-batalia-o-prace-sklepow-w-niedziele.html

Źródło: Rzeczpospolita