Wirtualne kasy fiskalne zmniejszą oligopol producentów i obniżą koszty podatników

3 czerwca 2020

Wirtualne kasy fiskalne to mniejsza szara strefa i niższe koszty dla podatników. To dobre rozwiązanie, zwłaszcza dla branży HoReCa. Wpływy do budżetu mogą być dzięki niemu większe nawet o 1,5 mld zł. Zmniejszy się też oligopol producentów urządzeń fiskalnych – oceniają Federacja Przedsiębiorców Polskich (FPP) oraz Centrum Analiz Legislacyjnych i Polityki Ekonomicznej (CALPE).

FPP

i CALPE pozytywnie oceniają projekt Ministerstwa Finansów, dotyczący możliwości stosowania wirtualnych kas fiskalnych. Może to przynieść zmniejszenie szarej strefy, wzrost wpływów do budżetu państwa nawet o 1,5 mld zł rocznie – będzie też opcją niższych kosztów dla podatników. Należy podkreślić, że wirtualne kasy fiskalne to rozwiązanie nieobowiązkowe, które mogą wybrać podatnicy zobowiązani do rejestrowania przychodów – zwłaszcza w branży HoReCa. Wirtualne kasy fiskalne to autoryzowane oprogramowanie, które będzie tańsze niż tradycyjne urządzenia.

Źródło: Wiadomoscihandlowe.pl