search
menu menu_open

FPP: Zwolnieni z przemysłu, a także cudzoziemcy, mogą powiększać szarą strefę

17 czerwca 2020

FPP: Zwolnieni z przemysłu, a także cudzoziemcy, mogą powiększać szarą strefę

Pracownicy z sektorów przemysłu, które najbardziej ucierpiały na skutek pandemii koronawirusa – przetwórstwo żywności, logistyka – mogą powiększyć szarą strefę w Polsce, podobnie jak cudzoziemcy, którzy zostali pozbawieni źródeł dochodu w Polsce oraz możliwości powrotu do domu i wsparcia rodziny, ostrzega Federacja Przedsiębiorców Polskich (FPP).

„W kontekście prognozowanego wzrostu bezrobocia w Polsce nawet do 10% niepokojącym zjawiskiem może być potencjalne zwiększenie liczby ofert pracy w szarej strefie w tych branżach, które mimo pandemii wciąż potrzebują pracowników – np. przetwórstwo żywności, logistyka – mogących skusić tych, którzy stracili pracę w przemyśle. Praca na czarno, bez dostępu do odpowiednich środków ochronnych oraz zachowania odpowiednich standardów higieny i bezpieczeństwa, zwiększa ryzyko zachorowalności. Z takich ofert mogą chcieć skorzystać m.in. ci cudzoziemcy, którzy zostali pozbawieni źródeł dochodu w Polsce oraz możliwości powrotu do domu i wsparcia rodziny” – czytamy w komunikacie.

Więcej:

https://www.money.pl/gielda/fpp-zwolnieni-z-przemyslu-a-takze-cudzoziemcy-moga-powiekszac-szara-strefe-6522068109199489a.html

Źródło: Money.pl