search
menu menu_open

Małe i średnie firmy ruszają po nowe kadry

17 lipca 2020

Małe i średnie firmy ruszają po nowe kadry

Już prawie co siódmy pracodawca z sektora MŚP planuje w III kwartale wzrost zatrudnienia. Jednocześnie do 7 proc. spadł odsetek tych, którzy przewidują zwolnienia pracowników.

Tak optymistycznych planów dotyczących zatrudnienia małe i średnie firmy nie miały od wybuchu pandemii. Nie tylko rekordowo duża grupa (14,8 proc.) zapowiada w ciągu trzech najbliższych miesięcy wzrost liczby pracowników, ale też do 54 proc. spadł odsetek firm, które zdecydowanie twierdzą, że nie będą zatrudniać – wynika z najnowszej, trzeciej już, fali badania „KoronaBilans MŚP”, które „Rzeczpospolita” opisuje jako pierwsza.

—————


Łukasz Kozłowski, ekonomista Federacji Przedsiębiorców Polskich

: Plany MSP dotyczące wzrostu zatrudnienia mają ogromne znaczenie dla całego rynku pracy, gdyż to one zatrudniają większość pracowników. Teraz korzystają z efektów odmrożenia gospodarki, ale duże znaczenie miało też wsparcie programów antykryzysowych. Większość instrumentów wsparcia skierowano do MSP, które dzięki tarczom mogły przeczekać trudny okres i ustabilizować płynność. Teraz ich nastroje są dużo lepsze niż w kwietniu, ale w najbliższych miesiącach nadal będą funkcjonować w trudnych i bardzo niepewnych warunkach.

Więcej:

https://www.rp.pl/Rynek-pracy/307169885-Male-i-srednie-firmy-ruszaja-po-nowe-kadry.html

Źródło: Rzeczpospolita