Apel do rządu w sprawie płacy minimalnej.

27 sierpnia 2020

Apel do rządu w sprawie płacy minimalnej.

Zwiększenie bezrobocia, szarej strefy i inflacji. Według Rady Przedsiębiorczości taki może być efekt podniesienia płacy minimalnej w Polsce „w okresie największego kryzysu od kilkudziesięciu lat”. Rada apeluje do rządu o „zamrożenie” płacy na tegorocznym poziomie, czyli 2600 złotych.

Rada Przedsiębiorczości podkreśliła w komunikacie, że płaca minimalna jest w Polsce bardzo ważną instytucją, która ma pełnić zarówno funkcję społeczną, jak i ekonomiczną.

Radę Przedsiębiorczości tworzą: Business Centre Club,

Federacja Przedsiębiorców Polskich

, Konfederacja Lewiatan, Krajowa Izba Gospodarcza, Polska Rada Biznesu, Pracodawcy RP, Związek Banków Polskich, Związek Liderów Sektora Usług Biznesowych oraz Związek Rzemiosła Polskiego.

Źródło: Tvn24.pl