Ekspert: bezpieczeństwo przedsiębiorców to szansa na wzrost produkcji i polskiego PKB

21 września 2020

Jeśli nie będzie drugiego powszechnego lock downu to nasza gospodarka powinna rosnąć, szczególnie jeżeli przedsiębiorcy poczują się bezpieczniej. Proponowane ostatnio przez Ministerstwo Finansów zmiany w podatkach mogą być pomocne, ale są i takie rozwiązania, których przedsiębiorcy się obawiają, jak konfiskata prewencyjna. A to rodzi informacyjny chaos i niepewność –  mówił w audycji „Rządy Pieniądza” Marek Kowalski, przewodniczący Federacji Przedsiębiorców Polskich.

Gość audycji analizował sytuację naszego w III kwartale przemysłu w kontekście zapowiedzianych danych GUS. Analitycy szacowali, że będzie to wzrost na poziomie 2,8 proc.

– Każdy sygnał mówiący o tym, że gospodarka zaczyna żyć jest dobry. Wzrost 2,5 proc. też byłby dobry. Najważniejsze żebyśmy odczuli odbicie gospodarcze, żeby przedsiębiorcy poczuli się bezpieczniej – mówił

Marek Kowalski

.