Doradztwo i usługi szkoleniowe w dobie pandemii. PARP ma ofertę dla firm

15 października 2020

Doradztwo i usługi szkoleniowe w dobie pandemii. PARP ma ofertę dla firm

Polska Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości prowadzi nabór wniosków na wsparcie firm, które w trudnym czasie pandemii potrzebują usług szkoleniowych i doradczych. Przedsiębiorcy mogą się ubiegać o dofinansowanie w wysokości do 80 proc. wartości projektu, z którego chcą skorzystać.

Urszula Golec z PARP mówi, że pomoc jest przeznaczona dla przedsiębiorców działających w konkretnych branżach, takich jak: usługi rozwojowe, chemia, motoryzacja i elektromobilność, telekomunikacja i cyberbezpieczeństwo, przemysł lotniczo-kosmiczny, przemysł komunikacji marketingowej, informatyka, żywność wysokiej jakości, sektor finansowy, opieka zdrowotna, pomoc społeczna oraz gospodarka wodno-ściekowa.

– Propozycja PARP-u jest dobrym rozwiązaniem dla firm i bardzo dziś potrzebnym – uważa

Łukasz Kozłowski, główny ekonomista Federacji Przedsiębiorców Polskich

. Wskazuje, że program w dużym stopniu uwzględnia obecne wyzwania dla firm, jak np. efektywna organizacja pracy zdalnej czy wdrażanie nowych rozwiązań technologicznych. Ekspert przypomina, że działanie PARP-u finansowane jest ze środków unijnych Programu Operacyjnego Wiedza Edukacja Rozwój.

Źródło: Polskieradio.pl