Wirus gospodarczy również może zabijać

26 października 2020

Wirus gospodarczy również może zabijać

Rząd ogłosił lockdown, zwłaszcza w gastronomii. Restauracje, bary, kawiarnie i puby nie mogą przyjmować klientów. – To dla nas gwóźdź do trumny – twierdzi branża.

– Restauracje, bary, puby, kawiarnie od soboty będą mogły sprzedawać jedynie dania na wynos – mówił w czasie piątkowej konferencji prasowej premier Mateusz Morawiecki. – Na razie rozwiązanie to wprowadzamy na dwa tygodnie, jednak z możliwością przedłużenia – dodał.

– To jedna wielka głupota – ocenia

Marek Kowalski, przewodniczący Federacji Przedsiębiorców Polskich

. – To obarczanie kosztami wszystkich podatników, bo właściciele lokali gastronomicznych wystąpią do rządu o rekompensaty. Będą przekonywali, że była umowa społeczna zawarta między nimi a rządem. Na jej podstawie ponieśli duże wydatki na poprawę warunków sanitarnych w swoich lokalach. A rząd to jednym ruchem przekreślił – tłumaczy.

Źródło: Rzeczpospolita