Rząd zamyka galerie handlowe. Co na to przedsiębiorcy?

5 listopada 2020

Rząd zamyka galerie handlowe. Co na to przedsiębiorcy?

Podczas dzisiejszej konferencji prasowej premier Mateusz Morawiecki ogłosił nowe obostrzenia związane z pandemią koronawirusa. Od soboty 7 listopada zamknięta zostanie większość sklepów w galeriach handlowych. – Ta informacja nie była z nami konsultowana – mówi Interii przedstawiciel branży.

Jak poinformował premier Mateusz Morawieckie od soboty sklepy w galeriach handlowych będą zamknięte, za wyjątkiem sklepów spożywczych, aptek, drogerii i punktów usługowych. O ryzyku zamknięcia galerii handlowych pisaliśmy w Interii w ubiegłym tygodniu.

– Można powiedzieć, że jest to lockdown gospodarczy, bo perspektywa czasowa całego miesiąca jest bardzo pesymistyczna. Listopad jest jednym z lepszych miesięcy w handlu, trochę napędzającym sprzedaż i koniunkturę przed grudniem – mówi Interii

Arkadiusz Pączka, ekspert Federacji Przedsiębiorców Polskich

.