Biznes apeluje do Polaków o samodyscyplinę

9 listopada 2020

Biznes apeluje do Polaków o samodyscyplinę

Już tylko powszechna mobilizacja może uratować naszą gospodarkę przed pełnym lockdownem.

„W związku z dramatyczną sytuacją epidemiczną w Polsce i rosnącą liczbą zgonów z powodu Covid-19 przedsiębiorcy zrzeszeni w Radzie Przedsiębiorczości apelują o restrykcyjne przestrzeganie rygorów sanitarnych w miejscach pracy, co pozwoli uchronić nas przed zamknięciem gospodarki” – od takich słów rozpoczyna się apel biznesu, który w poniedziałek zostanie złożony na ręce wicepremiera Jarosława Gowina.

————–

Marek Kowalski, przewodniczący Polskiej Rady Przedsiębiorczości, prezes Federacji Przedsiębiorców Polskich

: Biznes potrzebuje solidarności: pomiędzy przedsiębiorcami, z rządem i ze społeczeństwem. Przedsiębiorcy już pomagają sobie nawzajem. Wiele firm w dobrej kondycji finansowej przyspiesza płatności dla podwykonawców, aby zapewnić im płynność finansową. Z firmami działającymi w branży targowej czy eventowej, zamrożonymi na mocy ostatnich przepisów, zawierane są umowy na przyszłość, z przedpłatą wynagrodzenia, aby pomóc im przetrwać trudne czasy.

Źródło: Rzeczpospolita