search
menu menu_open

Jak zacząć biznes we franczyzie

18 listopada 2020

Jak zacząć biznes we franczyzie

Franczyza zwiększa szansę na przetrwanie w trudnych warunkach, zarówno dla sieci, jak i jej biorców. 70 proc. firm otwartych w tym modelu utrzymuje się na rynku przez cały czas trwania umowy.

Liczba sieci franczyzowych rozwija się w Polsce w tempie kilku procent rok do roku (z wyjątkiem 2019 r.). Obecnie przekracza poziom 1,2 tys. Jednocześnie – według szacunków Polskiej Organizacji Franczyzodawców (POF) – w latach 2015-19 grono franczyzobiorców urosło o ponad 20 proc. do liczby 83 tys. Ten sektor jest bardzo dużym pracodawcą.

—————-

Franczyza to szansa na własny biznes dla dziesiątek tysięcy polskich małych przedsiębiorców. To jest siła konceptu, którą należy za wszelką cenę chronić. Pozwala na zachowanie lokalności i bliskich relacji, zarówno z konsumentem, jak i pracownikami. To jedna z największych przewag biznesowych – zwłaszcza w obliczu pandemii. Już dziś wszystkie badania potwierdzają, że klienci wolą mniejsze, lokalne sklepy i unikają hipermarketów – przekonuje Arkadiusz Pączka, ekspert Federacji Przedsiębiorców Polskich.

Więcej:

https://www.pb.pl/jak-zaczac-biznes-we-franczyzie-1100793

Źródło: Puls Biznesu