search
menu menu_open

Sejm nie odpuści podatku spółkom

19 listopada 2020

Sejm nie odpuści podatku spółkom

Sejm szykuje się do skasowania uchwały Senatu o odrzuceniu ustawy o podatku CIT dla spółek komandytowych lub przyjęciu ważnych poprawek.

Wielkie rozczarowanie czeka organizacje przedsiębiorców liczące na odrzucenie lub poprawienie w parlamencie ustawy nakładającej podatek dochodowy na spółki komandytowe. Prezydium Sejmu ustaliło wczoraj, że 27 listopada w godzinach popołudniowych i wieczornych Sejm zajmie się tą sprawą tuż po senackich głosowaniach.

—————

– Wyznaczenie nagle dodatkowego posiedzenia Sejmu na popołudnie 27 listopada, tuż po głosowaniach w Senacie, ma oczywisty cel. Jest nim zapewne odrzucenie senackich poprawek lub uchwały o odrzuceniu ustawy w całości. Jeżeli na posiedzeniu 25-27 listopada senatorowie uchwalą poprawki do ustawy, Sejm najpewniej wszystkie odrzuci, tak jak już było w przypadku innych ustaw, na których zależało rządowi. Chodzi o czas, bo jeżeli nowa danina ma wejść w życie już 1 stycznia 2021 r., jak chce rząd, to szybko po 27 listopada musi ją jeszcze podpisać prezydent, aby rząd zdążył ją opublikować w Dzienniku Ustaw najpóźniej 30 listopada – mówi

Arkadiusz Pączka, ekspert Federacji Przedsiębiorców Polskich

.

Więcej:

https://www.pb.pl/sejm-nie-odpusci-podatku-spolkom-1100850

Źródło: Puls Biznesu