Rząd sięga po sprawdzone metody pomocy przedsiębiorcom

20 stycznia 2021

Rząd sięga po sprawdzone metody pomocy przedsiębiorcom

Zwolnienie ze składek, postojowe, dofinansowanie do wynagrodzeń oraz dotacja na bieżące koszty działalności – to znane już narzędzia wsparcia, które znalazły się w projekcie przyjętym wczoraj przez rząd.

Mają one objąć firmy działające w branżach, które znalazły się w trudnej sytuacji w związku z obostrzeniami wprowadzonymi przez rząd. Chodzi m.in. o hotele, restauracje czy obiekty kulturalne.

– Każda pomoc jest oczywiście potrzebna, szczególnie że działalność firm z niektórych branż takich jak np. turystyczna została całkowicie zamrożona – wtóruje mu

Łukasz Kozłowski z Federacji Przedsiębiorców Polskich

. Jednak w jego ocenie narzędzia takie jak zwolnienie ze składek czy postojowe są efektywne, ale tylko w połączeniu z innymi instrumentami pomocowymi, m.in. drugą tarczą finansową Polskiego Funduszu Rozwoju, która pozwala firmom z branż, które musiały ograniczyć lub zawiesić działalność, ubiegać się o subwencję.

Źródło: Dziennik Gazeta Prawna