O krok od trzeciego lockdownu. A co z przedsiębiorcami?

17 marca 2021

O krok od trzeciego lockdownu. A co z przedsiębiorcami?

Nowe instrumenty wsparcia biznesu nie są, przynajmniej na razie, planowane. Firmy najbardziej poszkodowane mogą liczyć jednak na umorzenie subwencji z tarczy finansowej czy zwolnienie ze składek ZUS.

W efekcie trzeciej fali wzrostu zakażeń w Polsce zaostrzone restrykcje epidemiczne obowiązują w czterech województwach, a minister zdrowia Adam Niedzielski nie wyklucza wprowadzenie lockdownu ogólnopolskiego.

Z opinii organizacji biznesowych wynika, że musi wystarczyć, pod kilkoma jednak warunkami. – Przede wszystkim wciąż nierozwiązana jest kwestia takiej konstrukcji pomocy, by rzeczywiście objęła ona wszystkie firmy najbardziej dotknięte skutkami lockdownu – mówi nam

Łukasz Kozłowski, główny ekonomista Federacji Przedsiębiorców Polskich

.