Pracownicze Plany Zdrowotne: Zapłacimy 6 złotych miesięcznie

18 marca 2021

Pracownicze Plany Zdrowotne: Zapłacimy 6 złotych miesięcznie

Federacja Przedsiębiorców Polskich (FPP) zaprezentowała pakiet dla ratowania zdrowia naszych rodaków opracowany przez Centrum Analiz Legislacyjnych i Polityki Ekonomicznej (CALPE). Obecnie już ponad 3 mln Polaków korzysta z dodatkowych płatnych abonamentów zdrowotnych. Zdaniem ekspertów konieczna jest podwyżka składki zdrowotnej by pokryć wydatki związane z pandemią.

Federacja Przedsiębiorców Polskich (FPP) prezentuje pakiet dla ratowania zdrowia Polaków opracowany przez Centrum Analiz Legislacyjnych i Polityki Ekonomicznej (CALPE).

Aby osiągnąć trwałe zwiększenie nakładów na zdrowie w kolejnych latach, konieczne jest wzmocnienie stałych mechanizmów jej finansowania – realizacja ‘Ustawy 6 proc.’ nie powinna opierać się wyłącznie na doraźnych dotacjach budżetowych” – podkreśla

Marek Kowalski, przewodniczący Federacji Przedsiębiorców Polskich (FPP

), prezes Centrum Analiz Legislacyjnych i Polityki Ekonomicznej (CALPE).

Źródło: Interia.pl