Rząd pomoże najemcom w galeriach i branży turystycznej

28 kwietnia 2021

Rząd pomoże najemcom w galeriach i branży turystycznej

Tak jak zapowiadaliśmy, rząd przyjął wczoraj projekt ustawy covidowej, która wprowadzi m.in. 80 proc. obniżki czynszów dla najemców w galeriach handlowych na czas lockdownu i 50 proc. obniżki przez trzy miesiące po zniesieniu ograniczeń.

Zakłada też wsparcie branży turystycznej w postaci przedłużenia o rok terminu realizacji voucherów turystycznych i przesunięcia terminu zwrotu wypłat do Turystycznego Funduszu Zwrotów. Obejmuje również, dotąd pozbawione pomocy, sklepiki szkolne.

Obniżek wyczekują z kolei najemcy.

Federacja Przedsiębiorców Polskich

oraz Związek Polskich Pracodawców Handlu i Usług (ZPPHiU) w wydanym oświadczeniu pozytywnie oceniły rządową propozycję.

Źródło: Dziennik Gazeta Prawna