Polacy skłonni dopłacić 30 zł miesięcznie do składki zdrowotnej

28 maja 2021

Polacy skłonni dopłacić 30 zł miesięcznie do składki zdrowotnej

Według badań IBRiS Polacy są skłonni dopłacić 30 zł miesięcznie do składki zdrowotnej, a średnio kwota ta wynosi aż 55 zł.

Akceptacja wyższej składki zdrowotnej występuje pod warunkiem, że środki te byłyby przeznaczone na konkretny cel – np. skrócenie kolejek lub lepszy dostęp do lekarzy chce zapłacić 50% Polaków. Aż 72 proc. Polaków uważa, że system ochrony zdrowia w Polsce funkcjonuje źle.

„Federacja Przedsiębiorców Polskich (FPP) wskazuje, że podstawową korzyścią z dofinansowania ochrony zdrowia będzie wzrost wydajności pracy, dłuższa aktywność zawodowa oraz mniej absencji chorobowych, ale także zmniejszenie kosztów związanych z przedwczesnymi zgonami na skutek chorób. To wymierne korzyści dla wszystkich pracodawców oraz gospodarki całego kraju”

– podkreśla

Łukasz Kozłowski, główny ekonomista Federacji Przedsiębiorców Polskich, wiceprezes Centrum Analiz Legislacyjnych i Polityki Ekonomicznej CALPE

.