„Ustawa rozwiązywałaby problem, który nie istnieje”. Prezydencki projekt budzi kontrowersje

24 czerwca 2021

Już wkrótce w Polsce ma zostać wprowadzona regulacja, która sprawi, że nie będzie możliwe odmówienie przyjmowania płatności w gotówce. Prezydencki projekt w tej sprawie jest już w Sejmie. W ocenie Federacji Przedsiębiorców Polskich „ustawa rozwiązywałaby problem, który nie istnieje, jednocześnie tworząc kilka nowych problemów”.

Prezydent Andrzej Duda, na wniosek prezesa Narodowego Banku Polskiego Adama Glapińskiego, pod koniec maja złożył w Sejmie projekt nowelizacji ustawy o usługach płatniczych, gwarantującej konsumentowi swobodę wyboru formy płatności za sprzedaż towarów i usług.

Słów krytyki wobec tej inicjatywy nie szczędzi

Federacja Przedsiębiorców Polskich

. „Ustawa ta rozwiązywałaby problem, który nie istnieje, jednocześnie tworząc kilka nowych problemów. Płatności gotówkowe są już obecnie powszechnie dostępne dla konsumentów i akceptowane przez przedsiębiorców – wyjątki od tej reguły mają tylko charakter incydentalny.

Źródło: Tvn24.pl