Pracodawcy nie mogą być obciążani publicznymi zadaniami

13 lipca 2021

Pracodawcy nie mogą być obciążani publicznymi zadaniami

Eksperci są zgodni: ustawodawca powinien pomyśleć o rekompensatach dla firm, które mają w swoich szeregach czynnych strażaków ochotników.

Rząd przedstawił niedawno projekt ustawy o ochotniczych strażach pożarnych (OSP), który ma kompleksowo uregulować kwestie związane z ich działalnością. Choć OSP nie są formacjami zawodowymi i funkcjonują dzięki pracy społecznej członków, to obok Państwowej Straży Pożarnej są filarem ochrony przeciwpożarowej w Polsce.

———-

Profesor

Grażyna Spytek-Bandurska z Federacji Przedsiębiorców Polskich

zwraca uwagę, że projektowane przepisy nadal pomijają problem pracodawców. Z perspektywy firmy zwolnienie pracownika z obowiązków jest bowiem zawsze trudne i zaburza cykl pracy.

Źródło: Dziennik Gazeta Prawna