FPP: Niezaszczepieni to 37 mld zł potencjalnych strat dla gospodarki

26 lipca 2021

FPP: Niezaszczepieni to 37 mld zł potencjalnych strat dla gospodarki

Federacja Przedsiębiorców Polskich (FPP) opracowała pakiet rozwiązań, które wspierają wzrost poziomu wyszczepień na COVID-19 i pomogą ograniczyć straty w przypadku kolejnych fal epidemii – zarówno dla zdrowia publicznego, gospodarki, jak i finansów publicznych.

Dzięki tym propozycjom straty podczas potencjalnej 4. fali pandemii mogą zostać pomniejszone nawet o 70 proc. Można będzie także uniknąć ponownych lockdownów, które paraliżowałaby nie tylko gospodarkę, ale również system ochrony zdrowia. Przykład Francji, gdzie tuż po ogłoszeniu zapowiedzi wprowadzenia podobnych rozwiązań na szczepienia zarejestrowało się ponad 900 tys. osób pokazuje, że takie działania mogą bardzo skutecznie wpłynąć na przyspieszenie akcji szczepień.

Źródło: Interia.pl