Jako całość Polski Ład nie przekonał rodaków. Ale jego elementy już tak

5 sierpnia 2021

Jako całość Polski Ład nie przekonał rodaków. Ale jego elementy już tak

Prawie 55 proc. badanych nie wierzy, że rozwiązania podatkowe przewidziane w sztandarowym programie PiS będą dla nich korzystne – wynika z najnowszego sondażu United Surveys dla DGP i RMF FM. Przy tej okazji sprawdziliśmy, jak wpłynie on na wyższe wynagrodzenia polityków.

Tylko 36 proc. ankietowanych wierzy, że Polski Ład będzie dla nich korzystny, a niemal co dziesiąty nie ma jeszcze wyrobionego zdania w tej sprawie. – Amerykański ekonomista behawioralny Robert Shiller podkreśla, że nasze decyzje i oceny to nie tylko racjonalna kalkulacja ekonomiczna, ale często narracja wokół tematu.

Ostatecznie wyliczenia przygotował dla nas

Łukasz Kozłowski, główny ekonomista Federacji Przedsiębiorców Polskich

. Jak zauważa, na skutek zmian zapowiadanych w ramach Polskiego Ładu osoby zajmujące kierownicze stanowiska państwowe będą uzyskiwać wynagrodzenia netto o ok. 3–4 proc. niższe niż otrzymywałyby w przypadku utrzymania dotychczasowych rozwiązań podatkowo-ubezpieczeniowych.

Źródło: Dziennik Gazeta Prawna