search
menu menu_open

Jak pobudzić rozwój mikrofirm

18 sierpnia 2021

Jak pobudzić rozwój mikrofirm

Chcąc podwyższać płace i standard życia, trzeba zwiększać produktywność pracy. Będzie to trudne bez działań, które podwyższą wydajności mikrofirm, bo one zatrudniają jedną trzecią pracujących.

– Podczas gdy dotychczasowe działania prawne koncentrowały się na tworzeniu warunków sprzyjających przedsiębiorczości, zakładaniu firm, to teraz potrzebne są działania, które pomogą usprawnić funkcjonowanie mikrobiznesów i zachęcą je do skalowania działalności – twierdzi dr Łukasz Błoński, analityk Polskiego Instytutu Ekonomicznego, autor raportu „Pułapka małej skali – o produktywności polskich firm”, który „Rzeczpospolita” opisuje jako pierwsza.

—————

Jak ocenia

Łukasz Kozłowski, główny ekonomista Federacji Przedsiębiorców Polskich

, warto zadbać o większą elastyczność obowiązków i obciążeń administracyjnych przedsiębiorstw, które zaczynają wyrastać z mikroskali. – Na razie obowiązują sztywne progi dotyczące wielkości zatrudnienia i przychodów, a ich przekroczenie sprawia, że przedsiębiorca od razu wchodzi w dużo bardziej skomplikowany reżim prawny, trafiając też na radar organów skarbowych – dodaje

Kozłowski

.

Więcej:

https://www.rp.pl/Rynek-pracy/308179896-Jak-pobudzic-rozwoj-mikrofirm.html

Źródło: Rzeczpospolita