Zmiany w podatkach. Korzyści tylko doraźne

9 września 2021

Zmiany w podatkach. Korzyści tylko doraźne

Nawet uwzględniając wprowadzone zmiany w projekcie podatkowym Polskiego Ładu, to nie jest dobra reforma, bo nie rozwiązuje kluczowych problemów i skupia się na doraźnych skutkach pomijając długofalowe efekty – oceniają eksperci. Spora grupa zostanie bez zabezpieczenia.

We wtorek Ministerstwo Finansów poinformowało o zmianach, które zostaną wprowadzone w projekcie ustawy podatkowej w ramach Polskiego Ład

===============

Zdaniem

Łukasza Kozłowskiego z Federacji Przedsiębiorców Polskich

, system będzie jeszcze bardziej skomplikowany, a długofalowe problemy wciąż nie rozwiązane. – Jest to korekta i to niestety taka, która pogłębia niespójności systemu, który obecnie mamy. Ewidentnie ma doraźny charakter, który dodatkowo komplikuje obecnie funkcjonujące rozwiązania, które i tak nie są proste.

Źródło: Interia.pl