Oni stracą 500 złotych miesięcznie z pensji w 2022 roku! Wszystko przez nowe ozusowanie składek!

20 września 2021

Ten pomysł rządu może wpłynąć na pensje nawet miliona Polaków. Pełne ozusowanie umów zleceń oznacza bowiem wynagrodzenia netto niższe nawet o 400–500 zł miesięcznie, a dla firm dodatkowe koszty. Sprawdźcie szczegóły propozycji!

Zapowiadana już od przynajmniej kilku lat tym razem wreszcie powinna się udać. Pełne ozusowanie umów zleceń ma przede wszystkim pomóc w walce ze śmieciówkami, czyli jedną z największych patologii polskiego rynku pracy. Wszystkie zmiany bedą wprowadzone w ramach Polskiego Ładu.

————–

– W pozostałych krajach Unii Europejskiej składki płaci się w równej wysokości od każdej umowy lub też istniejące wyjątki nie są tak daleko idące jak w polskim systemie. W związku z tym potrzebne są zmiany przepisów ustawy o systemie ubezpieczeń społecznych, które powodowałyby, że umowy zlecenia podlegałyby takim samym zasadom oskładkowania, jak umowy o pracę – mówił jeszcze niedawno

Marek Kowalski, przewodniczący Federacji Przedsiębiorców Polskich

oraz prezes Centrum Analiz Legislacyjnych i Polityki Ekonomicznej.

Źródło: Nowosci.com.pl