ZUS nie odpuszcza pieniędzy z tarczy. Sprawdza i wyłapuje oszustów

9 grudnia 2021

ZUS nie odpuszcza pieniędzy z tarczy. Sprawdza i wyłapuje oszustów

Od początku obowiązywania przepisów pomocowych organ rentowy skierował 440 zawiadomień do prokuratury o możliwości popełnienia przestępstwa w sprawie nienależnie pobranych świadczeń.

Chodziło głównie o postojowe, ale nie brakowało też nieprawidłowości związanych ze zwolnieniem ze składek – dowiedział się DGP.

Łukasz Kozłowski z Federacji Przedsiębiorców Polskich

podkreśla, że mimo wcześniejszych obaw grono podmiotów, które próbowały wyłudzić pieniądze od państwa, nie jest duże. – Nawet zakładając, że chodzi tutaj o przypadki rażącego naruszenia przepisów pomocowych, bo w takich sprawach ZUS kieruje zawiadomienia do prokuratury, ta liczba nie jest wysoka. To pozytywny sygnał – komentuje.

Źródło: Dziennik Gazeta Prawna