Pomoc Ukraińcom firmy rozliczą w kosztach

10 marca 2022

Pomoc Ukraińcom firmy rozliczą w kosztach

Sejm uchwalił podatkowe preferencje dla przedsiębiorców udzielających wsparcia obywatelom Ukrainy. Biznes apeluje o rozszerzenie zachęt.

Przygotowywana przez parlament ustawa o pomocy obywatelom Ukrainy w związku z konfliktem zbrojnym na terytorium tego państwa zapowiada dla firm udzielających wsparcia przede wszystkim możliwość zaliczania związanych z tym wydatków do kosztów.

– W obecnej sytuacji zasadne byłoby np. rozszerzenie zachęt do zatrudniania m.in. w sektorze usług opiekuńczych dla dzieci niesamodzielnych osób starszych i z niepełnosprawnościami (…) Co oczywiste, wszystkie preferencyjne rozwiązania powinny być identyczne w stosunku do polskich i ukraińskich pracowników, aby nie przyczyniały się one do powstawania podziałów – twierdzi

Marek Kowalski, przewodniczący FPP

.