Informatyk z Ukrainy potrzebny od zaraz

6 kwietnia 2022

Informatyk z Ukrainy potrzebny od zaraz

Dziesiątki tysięcy, jeśli nie setki – tyle osób związanych z branżą IT może być wśród uchodźców, którzy dotarli do Polski – ocenia Vladislav Savchenko, prezes Europejskiego Stowarzyszenia Inżynierii Oprogramowania (EASE)

Savchenko przekonuje, że ci ludzie potrzebują teraz pracy na miarę swoich umiejętności. Jest na to szansa, bo ze strony agencji zatrudnienia słyszymy, że braki kadrowe w Polsce w tym sektorze są olbrzymie.

Doktor hab.

Grażyna Spytek-Bandurska, ekspertka rynku pracy Federacji Przedsiębiorców Polskich

, również mówi o wysokim popycie na ekspertów i ekspertki z tej branży, ale zwraca uwagę, że jest jeszcze kwestia dopasowania ich umiejętności do zespołu i sprawdzenia kwalifikacji.

Źródło: Dziennik Gazeta Prawna