Rząd zmienia tzw. ustawę sankcyjną. Eksperci ostrzegają, że uderzy także w Polaków

8 kwietnia 2022

Przed pierwszym czytaniem projektu tzw. ustawy sankcyjnej w Sejmie rząd wniósł autopoprawkę, która znacznie rozszerza możliwości wpisywania na listę sankcyjną. Eksperci zwracają uwagę, że na listę mogliby trafić również Polacy.

Przypomnijmy, że pod koniec marca do Sejmu trafił projekt ustawy o szczególnych rozwiązaniach w zakresie przeciwdziałania wspieraniu agresji na Ukrainę, zwany tzw. ustawą sankcyjną.

W podobnym tonie wypowiadają się eksperci. – W zasadzie na jej podstawie na listę sankcyjną mogliby trafiać także obywatele i firmy polskie, wobec których kierowano by zarzut „zagrożenia dla bezpieczeństwa państwa – komentuje w rozmowie z „Pulsem Biznesu”

Grzegorz Lang, radca prawny Federacji Przedsiębiorców Polskich

.