Dłużnicy bez prawa do zasiłku, jeżeli przegapią termin

17 maja 2022

Dłużnicy bez prawa do zasiłku, jeżeli przegapią termin

Przedsiębiorcy, którym ustało dobrowolne ubezpieczenie chorobowe przed 1 grudnia 2021 r., nie stracą ciągłości, jeśli do końca czerwca tego roku złożą do ZUS wniosek o wyrażenie zgody na opłacenie składek po terminie.

Przypomnijmy, że z początkiem roku weszły w życie ważne, także dla osób prowadzących działalność gospodarczą, zmiany dotyczące ubezpieczenia chorobowego. Wprowadziła je nowelizacja ustawy o systemie ubezpieczeń społecznych oraz niektórych innych ustaw (Dz.U. z 2021 r. poz. 1621).

Zdaniem

Łukasza Kozłowskiego z Federacji Przedsiębiorców Polskic

h rezygnacja z zasady ustawania z mocy prawa dobrowolnych ubezpieczeń społecznych jest krokiem w dobrym kierunku. – Od lat przedsiębiorcy postulowali wprowadzanie takich rozwiązań – zauważa.

Źródło: Dziennik Gazeta Prawna