Będzie 200 mln zł na oddziały zakaźne. Niedzielski: jesteśmy przygotowani na najgorsze scenariusze

29 lipca 2022

Jesteśmy przygotowani na najgorsze scenariusze, dlatego cały czas inwestujemy w oddziały zakaźne.

W tej chwili realizujemy program o wartości blisko 200 mln złotych, którego celem jest odnowa oddziałów zakaźnych w całym kraju oraz zakup dodatkowego sprzętu – mówił 28 lipca na briefingu prasowym minister zdrowia Adam Niedzielski.

Wojciech Wiśniewski, ekspert ds. ochrony zdrowia Federacji Przedsiębiorców Polskich

dopytywał natomiast o nadzwyczajne mechanizmy finansowania ochrony zdrowia, w szczególności świadczeń covidowych.

– Koniec marca miał być momentem, kiedy zasadniczo funkcjonowanie Funduszu Przeciwdziałania COVID-19 zostanie wygaszone. Czy trwają prace, analizy i składane jest zapotrzebowanie do Kancelarii Prezesa Rady Ministrów na finansowanie zadań z tegoż Funduszu w związku z tym, co nas już spotyka i tym co przed nami?

– dociekał.

Źródło: Rynekzdrowia.pl