Eksperci: wakacje kredytowe to prawo klienta, banki muszą sią z tym pogodzić

2 sierpnia 2022

Eksperci: wakacje kredytowe to prawo klienta, banki muszą sią z tym pogodzić

Banki nie mają żadnych podstaw prawnych do tego, aby jakkolwiek w przyszłości dyskredytować klientów, którzy w tym i przyszłym roku skorzystają z wchodzących dziś w życie wakacji kredytowych.

Jeśli to zrobią, powinien interweniować UOKiK – mówili goście audycji Rządy Pieniądza w Polskim Radiu 24: Piotr Arak – dyrektor Polskiego Instytutu Ekonomicznego i i

Łukasz Kozłowski, główny ekonomista Federacji Przedsiębiorców Polskich

. Pierwszym z poruszonych w audycji tematów były wchodzące dziś w życie  wakacje kredytowe. To rozwiązanie dla osób, które wzięły kredyty w złotówkach na własne mieszkanie. Mają prawo do 8 miesięcy wakacji od spłat zadłużenia, po 4 miesiące w tym i następnym roku.

Łukasz Kozłowski

zaznaczył, że przyczyną ograniczania wzrostu stóp procentowych będzie też zapewne przewidywane znaczne spowolnienie gospodarcze, nawet jeżeli nie będzie to recesja.

Źródło: Polskieradio.pl