Nawet 1,5 mln Polaków może stracić dostęp do legalnego finansowania. „Ta grupa osób może trafić do szarej i czarnej strefy”

23 września 2022

Zdaniem ekspertów procedowana w Sejmie tzw. ustawa antylichwiarska zmusi tysiące Polaków do szukania finansowania poza legalnym rynkiem.

– Z naszych analiz wynika, że około 1,5 mln konsumentów przy zaproponowanym przez resort sprawiedliwości limicie, zostanie pozbawionych dostępu do legalnego finansowania – mówi nam Agnieszka Wachnicka, prezes Fundacji Rozwoju Rynku Finansowego. Z kolei

Arkadiusz Pączka z federacji Przedsiębiorców

polskich ostrzega, że decyzje związane z obniżeniem maksymalnych limitów kosztów poza odsetkowych spowodują, że część legalnie działających firm z sektora pożyczkowego wyjdzie z rynku.

Źródło: Strefabiznesu.pl