search
menu menu_open

List do Przewodniczącej Komisji Europejskiej – FPP wspiera dążenie do odblokowania środków z KPO dla Polski

25 października 2023

Federacja Przedsiębiorców Polskich wystosowała list do Przewodniczącej Komisji Europejskiej, Ursuli von der Leyen, w którym wspiera dzisiejszą misję lidera opozycji i jednocześnie jej kandydata na Premiera po wygranych 10 dni temu wyborach, Donalda Tuska – misję polegającą na przekazaniu Komisji intencji wypełnienia kamieni milowych zapisanych w Krajowym Planie Odbudowy oraz podjęcia działań zmierzających do przywrócenia praworządności. Celem jest odblokowanie środków z KPO dla Polski.

Brak dostępności dziesiątek miliardów euro z Krajowego Planu Odbudowy to dla Polski i Polaków stracona szansa na niezbędne reformy i inwestycje. Tracą na tym także przedsiębiorcy, których konkurencyjność względem podmiotów z państw korzystających z KPO zmniejsza się. Z powodu niemożności sięgnięcia po środki z KPO nie wzmacniamy naszej gospodarki po to, by była bardziej odporna na przyszłe kryzysy, ani nie realizujemy koniecznych projektów z obszarów transformacji energetycznej czy cyfryzacji.

„Wiarygodność naszego społeczeństwa, które jest jednym z najbardziej euroentuzjastycznych, oraz nowych liderów naszego kraju, gwarantuje wywiązanie się ze wszystkich formalnych procedur w zakresie odblokowania KPO” – pisze Marek Kowalski, Przewodniczący Federacji Przedsiębiorców Polskich, w liście do Przewodniczącej Komisji Europejskiej.

Poniżej treść całego listu:

Tagi: